Nevím, jestli je to pravda …

 

Tohle bylo nedávno sdíleno na facebooku.

Nevím, jestli je to pravda.

 1. Pokud NE – proč někomu stojí za to, aby tohle sesmolil?
 2. Pokud ANO – vítej bělochu v realitě.

Potkal jsem jednoho starého známého cikána, co u mě kdysi čtrnáct dní dělal nějakou brigádu. Vystupuje z pěkného BMW, na sobě značkový šaty, značkový boty, zlatej řetěz na krku. Říkám, co to je, co se to v Českých Budějovicích děje?
Proč tam bylo 95% těch lidí z těch rodin, co tam bydlí, myslím na Máji? Pozval jsem ho na pivo a dozvěděl jsem se podrobněji, co asi mohlo být příčinou těchto nepokojů.

Povídá:
„No šéfíku poslouchejte, známe se dlouho, gadžové jsou nasraný, neumí využívat systém a závidí nám, a já teda Vám povím, jak to děláme. Takhle:

 1. Nejdůležitější příjmy jsou, že každý rok musí moje žena porodit dítě, na to můžeš vybrat jednorázově dopředu všechny přídavky, což dělá Kč 230 000,- . Dají tě to pěkně na ruku anebo šek a v bance to máš za pět minut. Za to si koupím trocha zlata na krk já i žena, ojeté auto, nějaké luxusní hadry a voňavky, i do herny zajdeme s manželkou a ukážeme gadžům, kdo jsme my Romové, že pro nás pustit Kč 20 000 až Kč 30 000 za večer nic není. A to jdeš ráno domů z herny, gádžové běží do práce a mají rasistickýkecy. Tak jsem jim to minule nandal, říkám, koukejte víc makat ať my romové máme větší dávky, takhle už se nedá žít. Hele ti čuměli.
 2. Pak se musíš domluvit s domácím na pronájmu tak, aby to nasadil co nejvýše a protože nájem nám platí město, tak řekněme, on chce do kapsy Kč 10 000, řeknu mu hele dej nájem Kč 15 000, – oficiálně a mě vrátíš Kč 5 000,- . Všichni na to kejvnou šéfíku! Všichni jsou spokojení.
 3. S vodou, elektrikou a topením si nemusíme dělat žádné starosti, to nám platí sociálka, protože já ani moje žena jsme nikdy nepracovali a nic nemáme, tak to je snad jasný, že se o nás musí postarat né?
 4. Pak ještě dostáváme sociální dávky na jídlo a oblečení, uhlí atd., hele s třema dětma je to kolem Kč 30 000,-. Takže dobrý né!
 5. Hele šéfíku, protože nám platí sociálka elektriku, tak zajdeme na EON a zvýším si drasticky zálohy na elektriku, tak abych to nikdy nemohl propálit. Nikoho to nezajímá. A sociálka je šťastná, že tam nechodíme a nenadáváme jim do bílejch sviní, však víš, to soudní rozhodnutí, minule řekli u soudu, že to není rasizmus. No a když nám něco nedají, kurva tak tam jdeme celá rodina a to bys viděl jak to funguje. Jsou posraný až za ušima a dají nám co chceme. No a protože je elektroměr na moje jméno, ten přeplatek vrátí mě za rok na moje konto v bance. Hele někdy dobrý, dělá to i Kč. 35 000, za rok, dobrý jsou, né!
 6. To co jsem říkal o elektrice děláme i s vodou a plynem, takže taky něco kápne, na konci roku dostaneme v průměru tak Kč 28 000,-.
 7. No a protože nemám práci a něco chci dělat, tak si vezmu katalog na nejnovější mobily a televize a další elektroniku, najdu do zastavárny, domluvím se s majitelem o jaký výrobky by měl zájem, co se mu nejlíp prodává. On mě to označí v katalogu, domluvíme se na ceně. Jsou to svině, většinou mě dají jen polovinu ceny v katalogu, ale dobrý, za hodinu práce, kurva, balík. No a my se starou jdeme do prodejny elektroniky, napřed se mračí, ale když jim ukážu kolik dostávám každý měsíc od sociálky, a že mohu splácet, tak to dají. My s mámou vybereme elektroniku co nám označil majitel zastavárny a koupíme to všechno na půjčku. Někdy dvě televize, máme hodně dětí kurva né, dva telefony, radio, video, CD atd. Ihned ještě nově zabalené mu to odvezeme do zastavárny a on nám vyplatí tu půlku co jsme se domluvili. Hotově. Dobré né? Samozřejmě nic nesplácíme, kurva vždyť jsou pojištěný. Mě nic žádnej exekutor nic nesebere, já kurva nic nám. A jsou gadžové v prdeli. No, to zvládneme i dvakrát týdně, je to dřina a nemůžeš to dělat pořád. Myslím tak Kč 200 000,- máme za rok. Když přijde exekutor, nikoho nikdy nenajde a taky se ty lumpové bojí k nám chodit. My je postrašíme a jdou do prdele.
 8. Výborné jsou měsíce před školním rokem, to máme nárok na brašny do školy a další věci jako školní potřeby, je třeba to nepodceňovat, obuv a sešity a další pomůcky, třeba na tělocvik, no dobrý šéfíku. Moje máma vymyslela dobrej tah. Jde do obchodu a koupí tu nejdražší tašku za Kč 1 500,- a další věci za dalších Kč 1000,- jde na město a oni jí to proplatí, pak vezmeme tašku a věci a jdeme nazpět do obchodu to vrátit, ale nemůže jít sama, oni ty svině nechtějí bez dokladu vrátit peníze, ale jak nás tam přijde pět a začneme řvát, paní ještě ráda vrátí všechno a takže taky dobrý. Hele korunka ke korunce a minule jsem to celý vsadil na 19 červenou na ruletě, tu školní tašku a kurva padla a jsme v balíku. Na co si vy gadžové tady pořád stěžujete? Tohle je ráj na zemi. No, já musím pomalu jít, jdeme si se starou koupit koberce.
 9. No a na konci měsíce dojdeme na sociálku, že děti nemají co jíst, poprvé ta vedoucí nechtěla nic dát, tak jsem děti seřezal, aby pěkně řvali a nechal jsem je v paneláku na chodbě, tam co bydlí. Od té doby vždycky něco dá. No šéfíku, vyšel jsem ze sedmé třídy, ale počítat umím, známe se dlouho tak kurva Vám to řeknu. Tak za rok, hele, počítejte:
 • Dítě každej rok……………………….Kč 230 000,-
 • Rozdíl nájmu………………………….Kč 60 000,-
 • Rozdíl na elektrice…………………..Kč 35 000,-
 • Rozdíl voda a plyn…………………..Kč 28 000,-
 • Sociálka na žití………………………..Kč 360 000,-
 • Na elektronice………………………..Kč 200 000,-

Takže bratru ročně………………………Kč 913 000.-

No a to dělá měsíčně Kč 76 083,- . Nějakej další meloušek takéděláme po nocích, ale to Vám povídat nebudu. Takže připočtěte nějakejch Kč 300 000,- k tomu a měsíční doplatky ze sociálky, no šéfíku, dobrý, na cosi pořád stěžujete vy bílý.
Mě to bratru hodí měsíčně 100 000. A když přijde policajt a něco se ptá, pošlu ho do prdele, rasistu! Tohle je ta pravá amerika, to je země snů, šéfíku běžím, než mě zavřou v těch kobercích, mějte se!“

Dlouho jsem se za ním díval a kroutil nevěřícně hlavou. Po rozhovoru s tím cikánem se zamýšlím a zamýšlím a opravdu se lidem v Českých Budějovicích nedivím. Pojedu tam protestovat taky.

S přáním pěkného dne Ing. Roman Dočkal
Vedoucí oddělení údržby silnic Ředitelství silnic Zlínského kraje,
příspěvková organizace K majáku 5001, 761 23 Zlín


Tak co na to říkáte? Realita nebo fake?

 

 

 

 

Posted in VAŠE ZPRÁVY, Z DOMOVA and tagged .

Komentáře

Loading Facebook Comments ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading Disqus Comments ...